Instagram
Awax Car Care Sticker Fix Uygulaması
Diğer Hizmetlerimiz ...

Awax Koku Giderme

Koku Giderme Nedir?

Ozon üç oksijen atomundan oluşan stabil olmayan bir gazdır. İki atomlu atmosferde bulunan oksijenin çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Oksijen ve ozon moleküllerinin farkını aşağıdaki gibi belirtebiliriz. Ozon gazının doğada güneşten gelen mor ötesi ışınların atmosferdeki oksijeni parçalamasıyla ya da yıldırımın oksijeni parçalamasıyla ortaya çıkmaktadır.

Ozon gazı havadan daha ağır bir gaz olduğu için yeryüzüne doğru iner, havayı doğal yöntemlerle temizler. Özellikle yağmurlu ya da fırtınalı günlerde hissettiğimiz koku ozonun yeryüzünde en yoğun halde olmuş şeklidir.

Ozon gazı oksidasyonu çok yüksek ve bilinen en kuvvetli dezenfektan olması ve diğer dezenfeksiyon yöntemlerine göre insan vucuduna zararlı hiçbir kalıntı bırakmaması sebebiyle son yıllarda çok yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Mikroorganizmalara karşı çok etkili olan ozon, yaşam formları büyüdükçe etkisi sınırlıdır.

İnsanlar ve hayvanlar üzerinde ise, zaralı etkisi fda sınırları içerisinde yoktur. Güvenlik seviyesinin üzerinde solunulduğu takdirde insan ve hayvanlarda, burun, geniz, göz, ciğerler gibi mukoz dokulurda tahriş etkisi olabilir. Ozonun bitkiler üzerinde zararlı bir etkisi görülmemiştir.

Ozon gazı diğer dezenfektan yöntemleri içerisinde çok daha kuvvetlidir. Ozon organizmaların hücre duvarlarını parçalayarak bilinen bütün virüs, bakteri, mantar, maya ve küf çeşitleri için yok edici etkiye sahiptir.

Awax araç içerisinde oluşan kokuları ve bakterileri ozon uygulaması ile yok etmektedir. Yaklaşık olarak iç-dış yıkama işlemi hariç 30-45 dakika içerisinde yapılan ozon uygulaması ile araç içerisine sinmiş olan sigara vb kötü kokuların giderilmesi mümkündür.

Araç içerisine dökülmüş süt, turşu suyu vb gıdaların oluşturduğu kokuların giderilmesi için öncelikle kokuyu oluşturan etkenin ortadan kaldırılması gerekmektedir

  • İşlem Süresi : 45 Dakika
  • Geçerlilik Süresi : Kullanıma bağlı
  • Kullanılan Materyal : Ozon MakinesiKoku Giderme Videoları

Koku giderme işleminin detaylarının gösterildiği video kayıtları, işlemin anlaşılmasını kolaylaştıracaktır.
İzle

Koku Giderme Uygulama Fotoğrafları

Koku giderme ile ilgili yaptığımız çalışmalardan örneklerin yer aldığı fotoğraf albümleri kapsamlı bir anlatım imkanı sağlıyor.
İncele

Koku Giderme Doküman ve Belgeleri

Koku giderme konusunda incelenmesi tavsiye edilen dokümanlar mevcuttur.
Git

İşbu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında sanat eseri olup kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Bu sitenin mali hakları Ornet Oto Koruma ve Temizlik Mak. İnş. ve Paz. Ltd. Şti.'a aittir.